ورق گالوانیزه گرم و گالوانیزه سرد گروه تولیدی بازرگانی فولاد صنعت ورق گالوانیزه

ظرفیت تولید سالانه ورقهای گالوانیزه این کارخانه چیزی در حدود 200 هزار تن است. ظرفیت تولید سالانه ورق گالوانیزه

توسط مدیر سایت در 16 اسفند 1402

ظرفیت تولید سالانه ورقهای گالوانیزه این کارخانه چیزی در حدود 200 هزار تن است. ظرفیت تولید سالانه ورق گالوانیزه این کارخانه چیزی در حدود 180 هزار تن است. ورق شیروانی معمولا از ورق گالوانیزه ساخته شده و طی فرایند تولید و رنگکاری، رنگهای مختلفی از آن عرضه میشود از همین رو در بازار به ورق گالوانیزه رنگی هم شناخته میشود. این امر باعث میشود که ورق گالوانیزه در برابر شکستگی مقاوم باشد. برای این مشخصه یک فرمول ریاضی در دسترس است تا با استفاده از آن بتوان وزن انواع ورق های از این جنس را محاسبه نمود. برای دریافت این خدمات، اطلاع از قیمت آهن آلات در انواع گوناگون و همینطور به منظور انتخاب و خرید ورق گالوانیزه با همکاران کارشناس ما در وب سایت آهن مهام تماس برقرار نمایید. ما در این مقاله از سری مقالات وب سایت ثامن تجارت در خصوص ابعاد و سایر ویژگی های ورق گالوانیزه به ویژه ابعاد ورق گالوانیزه رنگی صحبت خواهیم کرد. از طریق شماره تلفنهای موجود در سایت میتوانید جهت سفارش و دریافت مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید. در ادامه، هدف ما شرح جامعی از نحوه پردازش فولاد گالوانیزه، روشهای مختلف گالوانیزه کردن، مزایای آن و نحوه استفاده از آن در این صنایع مختلف است. This artic᠎le has be​en gen erat᠎ed  by G SA Conte​nt Generator  DEMO.

همه این مزایا باعث میشوند که ورق گالوانیزه در مقایسه با دیگر ورقهای فلزی به عنوان یک گزینه اقتصادی و کارآمد در بسیاری از صنایع مورد توجه قرار گیرد. برای حل این مشکل باید از تهویه مناسب استفاده کرده و از ارتباط ورق گالوانیزه با رطوبت جلوگیری نمایید. در پاسخ به این سوال باید گفت که عموما قیمت محصولات فولاد به قیمت جهانی فولاد و آلیاژهای آهنی وابسته است. از طرفی قیمت آلیاژهای آهنی با دلار تعیین میشود. خرج انبار ورق گالوانیزه در تمام انبارهای نگهداری آهن آلات و ورقهای فولادی زیر نظر اتحادیه بنگاه داران در هنگام خروج آهن آلات توسط انبارها دریافت میشود. گیاهان از نظر نیاز نوری به سه گروه تقسیم میشوند. فتوسنتز یک فرایند شیمیایی است که انرژی نور خورشید را برای تبدیل دیاکسید کربن و آب به مواد قندی در گیاهان سبز مورد استفاده قرار میدهد؛ سپس این مواد قندی در خلال تنفس گیاه برای رشد آن مورد استفاده قرار میگیرند. در این بخش قرار است درباره فرایند تولید ورق گالوانیزه صحبت کنیم. نکته مهم و قابل توجه این است که لولههایی که به روش مقاومتی تولید میشوند باید پس از تولید نهایی گالوانیزه شوند چرا که اگر ورق گالوانیزه به لوله تبدیل شود تمامی خواص پوشش اعمال شده در ناحیه جوش از بین میرود. ​Con tent was gener ated ​by G SA C ontent G en erat or D emoversion᠎!

۲- آبیاری قطرهای: در این روش آب، کودهای شیمیایی و سایر مواد مورد نیاز گیاه به صورت محلول توسط قطره چکانهای نصب شده روی لولههای جانبی در اختیار گیاه قرار میگیرد. در این روش، پس از آمادهسازی سطح و رفع آلودگیها از روی آن، اسپری کردن ترکیبی از آب و نمک روی یا نمک روی محلولی اسیدی روی سطح فلز پایه انجام میگیرد. پس از این واکنش و با انجام اکسایش بر سطح یک جسم آهنی، آند شکل میگیرد. او نام این فرآیند را با توجه به تاثیراتی که از تحقیقات دانشمند ایتالیایی، لوییجی گالوانی گرفت بود، گالوانیزه کردن (Galvanizing) گذاشت. هم دما شدن: در این مرحله که از آن با نام فرایند پیش گرم هم یاد میشود، ورق تا دمای 80 درجه سانتی گراد گرم میشود. فرآیند گالوانیزاسیون معمولاً با غوطه ور کردن ورق فولادی در یک حوضچه روی مذاب انجام میشود. برای تمیز کردن آن، کافیست ورق را با آب (ترجیحاً آب قلیایی) و یک پارچه نرم پاک کنید. این ورق ها از ظاهری مناسب و زیبا برخوردار هستند و به آسانی نیز می توان آن ها را با اسپری آب و پارچه لطیف تمیز نمود. مطلع شوید، به سایت ثامن تجارت مراجعه کرده و لیست قیمت محصولات را مشاهده کنید و یا با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۳۱۸۱ تماس حاصل فرمائید.  Post has be en creat ed ​by G​SA C onte nt G ener​ator D emov ersion​!

قیمت و وزن ورق گالوانیزه را می توانید در وب سایت ثامن تجارت مشاهده نمایید. وزن هر بشکه فلزی با توجه به ضخامت ورق مصرفی متفاوت است؛ که در هر بشکه ضخامت بدنه کوچکتر یا مساوی با سر و ته بشکه میباشد. برخی از قطعات رایانه که باید نسبت به ضربه و حرارت ناشی از عملکرد داخلی رایانهها مقاوم باشند نیز با ورق گالوانیزه ساخته میشوند. در صنایع تولید لوازم خانگی از این ورق ها جهت تولید بدنه و سایر قطعات محصولاتی نظیر بخاری، کولر، ماشین لباسشویی و یخچال بهره گرفته می شود. این تطبیق پذیری آن را برای انواع پروژهها و صنایع از جمله کشاورزی، خورشیدی، خودروسازی، ساختمانی و غیره قابل استفاده میکند. شرکت فولاد کبیر یکی از معتبرترین مراکز عرضه ورق گالوانیزه و خدمات این ورقها از جمله خمکاری، برشکاری، صافکاری و فرم دهی است و از طریق این فروشگاه میتوانید برای خرید انواع مختلف ورق گالوانیزه شش متری و دوازده متری اقدام کنید.

گالوانیزه کردن: در این مرحله ورق پوشش دهی میشود. در صورتی که فرایند گالوانیزاسیون گرم باشد، ورق داخل مذاب روی غوطه ور شده و در صورت گالوانیزاسیون سرد، با استفاده از فرایند الکتریکی ورق پوشش دهی میشود. به همین جهت توصیه میشود تا ورقهایی که کاملا صیقلی و براق هستند را مورد استفاده قرار دهید. چنانچه قصد خرید این محصول را دارید، توصیه میکنیم حتما لیست قیمت ورق گالوانیزه را از فروشنده تهیه کرده و بر طبق آن بودجه پروژه را تعیین کنید. ورق گالوانیزه (به انگلیسی Galvanized steel) یک نوع ورق فولادی است که با یک لایه فلز روی پوشانده شده است. با داشتن عرض، ضخامت، چگالی و وزن یک ورق از نوع گالوانیزه می توان به طول آن پی برد. در این فرمول، چگالی برابر با عدد 7.86 در نظر گرفته می شود. در کنار این عوامل سایز بندی ورق و کیفیت سطحی آن نیز یکی دیگر از مهمترین نکاتی است که باید مد نظر قرار داده شود. بدون شک با توجه به کیفیت متفاوت و ضخامتهای مختلف ورق، امکان ارائه قیمت دقیق برای هر متر محصول وجود ندارد. با قرار گرفتن اکسید روی در معرض دی اکسید کربن، ورق به کربنات روی تبدیل میشود.

این امر باعث میشود که ورق فولادی زیر لایه روی سالم بماند. درست است که این ورق ها با ابعاد مشخصی تولید می شوند اما برش زدن آن ها مناسب با خواست و نیاز مشتری هم ممکن است. اگر شما به دنبال خرید ورق گالوانیزه هستید، میتوانید مراحل خرید خود را به سادگی با آهن جم به انجام رسانید. هر شرکت می تواند ابعاد ورق گالوانیزه خود را با توجه به دستگاه های مورد استفاده خود، تعیین کند. بلکه استاندارد تعریف شده برای ورق ها را مد نظر خود قرار می دهند و با افزایش ابعاد ورق، قیمت ورق گالوانیزه نیز افزایش پیدا می کند. لازم به ذکر است که ورقهای گالوانیزه موجود در بازار کشور از نظر برند تولیدی به دو دسته ورقگالوانیزه تولید داخل و ورقهای وارداتی تقسیم بندی میشوند. البته ذکر این نکته ضروری است که هیچ یک از تولیدکنندگان این ورق ها را با ابعاد دلخواه تولید نمی کنند.

هزینه اولیه پایین در مقایسه با اکثر ورقهای دیگر که در برابر زنگ زدگی مقاوم هستند. جامد شدن فلز مذاب قبل از تماس با رول دیگر برای جلوگیری از آسیب یا تغییر شکل پوشش روی مهم است. به طور کلی ورق های گالاونیزه با دو عرض 100 میلی متر و 125 میلی متر تولید و به بازار عرضه می شوند. ورقهای گالوانیزه عموما به صورت رول شده و در عرض 100 و 125 سانتی متر تولید و در اختیار مشتریان قرار میگیرند. عموما لبههای این ورقها بسیار تیز هستند و کوچکترین سهل انگاری در حمل و نقل آنها مشکلات زیادی را به همراه خواهد داشت. در انتخاب محصول مناسب برای مصرف خاص، باید به خصوصیات فیزیکی و مکانیکی آن توجه داشت. در فلزکاری، نورد فرآیند شکلدهی فلز است که در آن استوک فلزی از یک یا چند جفت رول عبور داده میشود تا ضخامت کاهش یابد، ضخامت یکنواخت شود و به خاصیت مکانیکی مطلوب رسید. روی به عنوان مانعی در برابر عناصر خورنده از فلز پایه محافظت میکند و طبیعت فداکارانه این پوشش، منجر به یک محصول فولادی با دوام و با کیفیت بالا میشود.منبع
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن